optima logo

Celem szkolenia jest poznanie funkcjonowania modułu Płace i Kadry Comarch ERP Optima. Umożliwia on zawieranie dowolnych rodzajów umów z pracownikiem, prowadzenie ewidencji pracownika, kontrola nadgodzin czy też rozliczania wynagrodzenia, jak i pełną współpracę z programem Płatnik oraz SOD - offline. Pozwala także na przygotowanie deklaracji do PFRON: WN-D i WN-U wraz z imiennymi załącznikami, jak i również deklaracji podatkowych PIT-11, PIT-40, IFT-1/1R, PIT-4R, PIT-8AR z możliwością wyliczenia i wysłania przelewów miesięcznych zaliczek podatku do Urzędu Skarbowego. Po odbytym kursie, będą mieli Państwo wiedzę z zakresu obsługi tego modułu, który pozwoli na bezproblemowe zajmowanie się obsługą procesu kadrowo-płacowego.

• Wprowadzenie do systemu Comarch ERP Optima. Ogólne zasady pracy w programie

• Konfiguracja parametrów programu

• Obsługa kadrowa

• Zatrudnienie pracownika na podstawie umowy o pracę

• Zatrudnienie na podstawie umowy cywilnoprawnej

• Przypisanie pracownikowi stałych elementów wynagrodzenia (dodatków)

• Definiowanie kalendarza pracownika. - Definiowanie czasu pracy pracownika. - Odnotowywanie nieobecności. - Limity nieobecności

• Wprowadzenie do list płac. - Naliczanie wypłat pracowników. - Rozliczenie nieobecności

• Księgowanie listy płac

• Zaliczki na poczet deklaracji PIT-4R

• Wystawienie deklaracji PIT-11

• Przygotowanie deklaracji ZUS DRA

Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą zapoznać się z funkcjonalnościami modułu Płace i Kadry na przykładzie programu Comarch Optima. Założeniem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi operacjami w programie, umożliwiającymi sprawną ewidencję i rozliczanie pracowników oraz współpracę z ZUS i US.

optima logo