szkolenie sprzedaż i zamównienia comarch xl

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. funkcjonowania modułu Sprzedaż i Zamówienia systemu Comarch ERP XL. Moduł Sprzedaż systemu XL pozwala na pełną obsługę zakupów, sprzedaży i gospodarki magazynowej w firmie. Jest on ściśle powiązany z innymi modułami, których funkcje są w nim dostępne. Uprawniony operator może, więc bez konieczności przełączania się pomiędzy modułami wykonać całą sekwencję operacji, począwszy od utworzenia oferty dla klienta, poprzez zarejestrowanie zamówienia, wystawienie faktury, dokumentu wydania towaru, przygotowanie wysyłki, aż po przyjęcie zapłaty, rozliczenie należności i zaksięgowanie dokumentów. W przypadku modułu Zamówienia można rozpocząć w nim pracę od zarejestrowania zapytania ofertowego, które może zostać przekształcone do oferty, następnie do zamówienia, które staje się źródłem faktury. Wszystkie rodzaje dokumentów tworzonych w module zamówienia mogą być z sobą powiązane w sposób odzwierciedlający różnorodne procesy handlowe.

• Wprowadzenie do systemu Comarch ERP XL

• Konfiguracja parametrów programu

• Omówienie dokumentów handlowych i magazynowych

• Omówienie dokumentów eksportowych

• Omówienie dokumentów kaucyjnych

• Obsługa reklamacji

• Omówienie dokumentów transportowych

• Omówienie działania korekt zbiorczych

• Omówienie procedury inwentaryzacji

• Omówienie istoty promocji i rabatów

• Zarządzanie położeniem w magazynie i archiwalne stany towarów

• Omówienie zamówienia sprzedaży

• Omówienie zamówienia na zakup

• Charakterystyka zamówień wewnętrznych

• Wystawianie faktur zaliczkowych

Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą się zapoznać z funkcjonowaniem systemu Comarch ERP XL w ramach modułu Sprzedaż i Zamówienia.

szkolenie sprzedaż i zamównienia comarch xl