produkcja i komplementacja w comarch xl

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. funkcjonowania modułu Produkcja i Komplementacja systemu Comarch ERP XL. Obszar produkcja w systemie XL dzieli się na dwa moduły:

• Moduł produkcji, zawiera zestaw funkcjonalności umożliwiających rejestrację bazy produkcyjnej i technologii wytwarzania produktów w oparciu o które wykonywane jest harmonogramowanie i realizacja procesów produkcyjnych. Moduł kompletacji oferuje rozwiązania pozwalające na definiowanie i wytworzenie produktów. System umożliwia zdefiniowanie składu produktu gotowego jak i półfabrykatów czy podzespołów. Możliwe jest definiowanie dla wyrobu wielu receptur pozwalając na obsługę wielowariantowości składników surowcowych i usług.

• Moduł kompletacji oferuje rozwiązania pozwalające na definiowanie i wytworzenie produktów. System umożliwia zdefiniowanie składu produktu gotowego jak i półfabrykatów czy podzespołów. Możliwe jest definiowanie dla wyrobu wielu receptur pozwalając na obsługę wielowariantowości składników surowcowych i usług.

• Wprowadzenie do systemu Comarch ERP XL

• Omówienie funkcjonalności i zastosowania modułu Produkcja

• Technologie produkcyjne

• Zlecenia produkcyjne

• Realizacja i rozliczanie produkcji

• Omówienie harmonogramu operacji

• Plan zapotrzebowania, plan produkcji i obciążenia gniazd roboczych

• Rejestracja produkcji i konfigurator produktu

• Omówienie funkcjonalności i zastosowania modułu kompletacja

• Lista zleceń kompletacji/de kompletacji

• Raport stopnia realizacji zleceń kompletacji i de kompletacji

• Realizacja zleceń

• Charakterystyka zamówień wewnętrznych

Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą się zapoznać z funkcjonowaniem systemu Comarch ERP XL w ramach modułu Produkcja i Komplementacja.

produkcja i komplementacja w comarch xl