Comarch ERP

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. funkcjonowania modułu Księgowość i Środki Trwałe systemu COMARCH ERP XL. Moduł księgowość przeznaczony jest do komputerowej obsługi księgowości w firmach, które są prawnie zobowiązane przez przepisy do prowadzenia ksiąg rachunkowych w oparciu o zakładowy plan kont, wg ustawy o rachunkowości lub wg międzynarodowych standardów rachunkowości (msr/mssf). Moduł umożliwia elastyczną budowę wielopoziomowego planu kont, dostosowanego do potrzeb analitycznych jednostki gospodarczej (o profilu: handlowym, usługowy, produkcyjnym). Dokonywanie zapisów księgowych pojedynczych i złożonych, generuje wymagane wydruki i zestawienia oraz zawiera mechanizmy, które przyspieszają dekretację i kontrolują jej poprawność. Moduł posiada ewidencję pomocniczą w postaci rejestrów vat, księgi inwentarzowej, raportów kasowych/bankowych. Pozwala na tworzenie dowodów wewnętrznych, tzw. not memoriałowych. Umożliwia także sporządzenie deklaracji vat-7, vat-ue oraz deklaracji dochodowych. Dzięki bogatej możliwości definiowania parametrów, moduł księgowość można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Natomiast Moduł środki trwałe umożliwia prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia (tzw. składników niskocennych).

• Wprowadzenie do systemu Comarch ERP XL

• Omówienie funkcjonalności i zastosowania modułu Księgowość

• Operacje kasowe i bankowe

• Charakterystyka i funkcjonowanie rozliczeń i rozrachunków

• Kompensaty, upomnienia i noty odsetkowe

• Dokumenty rejestrów VAT

• Deklaracja VAT-7, VAT-UE

• Omówienie planu kont

• Dzienniki księgowe i zapisy księgowe, bilans otwarcia

• Zestawienia księgowe, deklaracje CIT-2

• Schematy księgowań

• Przeszacowania walut

• Dokumenty różnic kursowych

• Omówienie funkcjonalności i zastosowania modułu Środki Trwałe

• Słownik środków trwałych

• Tabeli amortyzacji

• Charakterystyka dokumentów środków trwałych

• Obsługa leasingu

• Inwentaryzacja majątku trwałego

Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą się zapoznać z funkcjonowaniem systemu COMARCH ERP XL w ramach modułu Księgowość i Środki Trwałe.

Comarch ERP